به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


تاریخ را اینگونه می نویسند

الان که این مطلب را می نویسم سیمای ملی!!! مشغول پخش سریال  معمای شاه است. به راستی هدف از ساختن این سریال چه بود؟ ترویج سکس و ابتذال ، تحقیرتاریخ، تحقیر هنر یا...

به راستی تجربه قرن 21 و رسانه های قرن 21 کی قرار است در این سیمای ماقبل تاریخ معاصر به کارگرفته شود.

دوره تاریخ سازی و فرو کردن تاریخ تقلبی درحلقوم خلق الله تمام شده است. محمدرضاشاه ایده آل ملتی با تاریخ کهن ایران نبود ، حکومت شاهنشاهی شایسته قرن 21 نبود، توهین به خواست ملت در کودتای 28 مرداد بخشودنی نبود ، ریختن خون بی گناهان حق ملت ایران نبود اما سوال اینجاست که آیا شایسته است  تاریخ  واقعی یک ملت را در حالی که هنوز نسل آن دوران در قید حیات هستند آن جور که مورد علاقه خودمان است نشان دهیم؟

ساختن این سریال توهین به شعور یک ملت انقلابی است . این شاه و آن تشکیلات که در این سریال نشان می دهند یعنی ملت ایران نه تنها زحمتی برای انقلاب نکشیده است بلکه 37 سال هم حماقت کرد که چنین فردی بر آن ها حکومت می کرده است.این که بودجه مملکت برای روابط خاص صرف ساختن  سریالی می شود که  ارزش تاریخی ندارد درد بزرگی است ، اما درد بزرگ تر دریافت این موضوع است که تصمیم سازان و سیاست گذاران ما هنوز مردان زمان خویش نیستند.

تاریخ را نه فاتحان می نویسند و نه حاکمان و نه کذابان تاریخ را اینگونه می نویسند:

"تو چه کردی،  قبل توچه کردند و ایندگان هم قضاوت خواهند کرد"

والعاقبة للمتقینمنبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است